V petek, 8. maja 2026, smo se z učenci naše šole udeležili vzgojno-preventivne akcije »Bistro glavo varuje čelada«, ki jo je na Trgu Leona Štuklja organiziral Svet za preventivo in vzgojo v cestnem prometu Mestne občine Maribor. Dogodek je bil namenjen ozaveščanju mladih kolesarjev o pomenu varne vožnje, uporabe kolesarske čelade ter pravilnega ravnanja v prometu.
Učenci so se preizkusili v poznavanju prometnih pravil, varni vožnji po mestnih ulicah ter v spretnostni vožnji na poligonu.
Ob tem so pokazali veliko znanja, odgovornosti in kolesarskih spretnosti.

Še posebej smo ponosni, da je Jakob Brdnik iz 7. A na tekmovanju v spretnostni vožnji na poligonu osvojil odlično 3. mesto.
Iskreno mu čestitamo za dosežen uspeh in vztrajnost.

Vsem sodelujočim učencem se zahvaljujemo za zgledno sodelovanje.
Mentor: Dejan Peklar