V soboto, 23. maja 2026, je na Fakulteti za naravoslovje in matematiko UM potekalo državno tekmovanje iz konstruktorstva in tehnologije obdelav. Našo šolo so zastopali Žiga Kralj (4. b), Luka Seifried (9. a) in Gal Kuhta (9. b). Vsi trije učenci so dosegli vrhunski rezultat.
Žiga Kralj je v kategoriji K2 (konstruiranje s poljubno konstrukcijsko zbirko) osvojil srebrno priznaje, Luka Seifried (9. a) in Gal Kuhta pa sta v kategoriji T4 (izdelava izdelka iz kovine) osvojila zlato priznanje.


Vsem tekmovalcem iskreno čestitamo za dosežene rezultate! Ponosni smo na njihov trud, inovativnost in ustvarjalnost.
Mentorja: Marjetka Mataln in Tadej Zorko