2. MEDNARODNI LIKOVNI IN LITERARNI NATEČAJ GRAD

Ko potuješ po Sloveniji, lahko skoraj na vsakem griču zagledaš ostanke gradu. Nekateri so lepo ohranjeni, obnovljeni, nekateri so samo razvaline. Pogled na ostanke nekoč mogočne zgradbe že od nekdaj buri domišljijo pesnikom, pisateljem in likovnim ustvarjalcem.
Tudi v Braniku imajo grad, ki so ga plemiški družini Lanthieri v upravljanje podarili Goriški grofje. Ker tudi njihov grad buri domišljijo, so se na OŠ Branik odločili in organizirali mednarodni likovni in literarni natečaj na temo GRAD, katerega se je v letošnjem šolskem letu udeležila tudi naša šola.

Na natečaj je prispelo 1819 likovnih del iz sedmih držav (Bosna in Hercegovina, Hrvaška, Italija, Portugalska, Slovenija, Severna Makedonija in Španija) in 151 literarnih del iz treh držav (Hrvaška, Severna Makedonija in Slovenija).
Strokovno žirijo likovnega natečaja so sestavljali Nina Zuljan, Milovan Valič in Nevenka Rojc, strokovno žirijo literarnega natečaja pa Alja Furlan, Kristina Mihelj Kamaladevi in Petra Gabriel.
Najboljša likovna in literarna dela učencev, ki so po izboru strokovne žirije odražala ustvarjalnost, izvirnost, raznolike likovne pristope, interpretacije oz. tehnike so prejela zlata, srebrna in bronasta priznanja in so bila uvrščena na razstavo.
Kot že na številnih likovnih natečajih doslej, se je tudi na tem likovnem natečaju naša šola znova odrezala odlično. Imamo kar 4 dobitnike priznanj.

 

Več si lahko preberete: 2. MEDNARODNI LIKOVNI IN LITERARNI NATEČAJ GRAD